Життя повне позитиву: 5 речей, які роблять оптимістичні люди

21 серпня 2024, 15:10
Читать новость на русском

Джерело:

Real Simple

Оптимістичний погляд на життя може допомогти легше долати труднощі та наповнювати будні позитивними емоціями.

Які речі щодня роблять люди, котрі вважають себе оптимістами, та як це покращує їхнє життя, розповідаємо далі.

До теми Швидкий заряд позитиву: 8 "мікропригод" на щодень, що покращать настрій

Позитивний погляд у майбутнє

Люди з оптимістичним світоглядом вірять, що все буде добре, і, зрештою, це має низку переваг, зокрема покращення навичок справлятися з проблемами, покращення фізичного здоров’я, зниження рівня стресу та більшу наполегливість у досягненні цілей.

Однак важливо зауважити, що позитивне мислення не означає, що ви ніколи не переживаєте важких часів або не дуже позитивних емоцій. Йдеться про здатність дивитися на такі моменти з оптимістичним поглядом, а не думати про найгірший сценарій.

Розвинена чутливість

Токсичний позитив – це небезпечна звичка, оскільки вона не дозволяє визнати та пережити всі емоції – хороші та погані. Бути оптимістом не обов’язково означає завжди бути позитивним або бачити у всьому світлі сторони – це неправильне уявлення про оптимізм.

Натомість це означає давати собі дозвіл відчувати всі емоції та завжди мати впевненість і надію на майбутнє.

Життя в моменті

Велика частина позитивного погляду на життя полягає у житті в моменті. Оптимізм полягає в усвідомленні того, що єдиний момент, який можна контролювати або змінити, – це той, що є зараз. Оптимізм приходить зі сприйняттям моменту і знанням, що є інструменти, щоб або впоратися з ситуацією, або дізнатися, що потрібно, щоб зрештою впоратися з ситуацією.

Фокус на успіхах замість невдач

Дві істини існують одночасно: у людей є дивовижні навички, але іноді їх спіткають. Оптимістичних людей відрізняє від песимістичних те, на чому вони зосереджуються – на своїх сильних сторонах.

Оптимістична людина сприйме невдачу як урок, а не втрату. Вони вірять, що навчання є природною частиною будь-якого прогресу, і використовують результати як можливість поміркувати та вдосконалитися.

Опорний внутрішній діалог

Доведено, що позитивні розмови з собою (думки про себе та свої здібності) допомагають людям регулювати негативне мислення та почуття. Зокрема, використання свого імені та займенників не від першої особи (наприклад, "ти") під час розмови з самим собою є більш корисним, ніж використання займенників від першої особи (наприклад, "я" або "мене"). Ці практики можуть допомогти зменшити стрес і спонукати більш позитивно думати про майбутні сценарії.