Яких помилок варто уникати у догляді за волоссям влітку та що робити, аби захистити та відновити пасма після палючого сонця та купання у водоймах, розповідаємо далі.

Також цікаво Збережуть волосся під час відпочинку: перукар принцеси Діани назвав три важливі поради для літа

Стандартний графік миття голови

Влітку спекотно, тому волосся може виглядати несвіжим вже наступного дня після миття внаслідок більш інтенсивного виділення поту та себуму. І на це варто зважати. Не потрібно чекати 2 – 3 дні, щоб помити голову, навіть якщо ви так звикли.

Найкраще мити голову влітку за потребою. Нічого страшного в частішому очищенні немає.

Крім того, для регулярного догляду у спекотну пору року більше підійде легкий шампунь, що зволожує, а раз на тиждень – засіб з функцією глибокого очищення.

Один і той самий шампунь на всі випадки

Влітку варто зробити вибір на користь легших засобів для догляду за волоссям, ніж узимку. У холодний період пасмам потрібне живлення та відновлення, а влітку – зволоження та захисту від сонця.

Гарним вибором будуть спеціальні сонячні лінійки: вони адаптовані до літніх потреб волосся і містять UV-фільтри для захисту від впливу ультрафіолету. Освіжити шкіру голови допоможуть також спреї-рефрешери з ефектом, що охолоджує.

Недбале ставлення до сушіння волосся

Сушити волосся влітку варто феном, навіть якщо за вікном спека. Не потрібно боятися пересушити його – сонце зробить це набагато сильніше.

Експерти сходяться на думці, що сушити волосся краще феном і відразу після душу, тому що коли воно мокре, то не ідеально гладке: набухає, підіймається кутикулярний шар, лусочки починають чіплятися одна за одну. У результаті пасма сильніше плутаються, обламуються та пошкоджуються.

Крім того, фен запобігає зневодненню – якщо закрити кутикулярний шар під час сушіння, частина вологи залишається у волоссі, і воно зберігає зволоженість. У мокрого волосся цей шар піднятий, і на сонці вода починає випаровуватися набагато швидше та активніше. В результаті воно втрачає значно більше вологи, ніж від фена, а ультрафіолет псує його, активно руйнуючи структуру.

Купання з розпущеним волоссям

Мокре волосся сильніше плутається і ламається, а в морі й басейні воно активно вбирає сіль і хлор, через що стає ще жорсткішим.

Саме тому у морі краще плавати із зібраними пасмами, а в басейні – у шапочці. Якщо ви пірнаєте з головою, тим більше обов'язково обполіскуйте волосся після купання.

Відсутність підготовки до літа

Літній сезон – це безперервний стрес для волосся від величезної кількості негативних зовнішніх факторів. Якщо не підготуватися до такого впливу, після восени неминуче доведеться розлучатися з пошкодженою довжиною.

Щоб уникнути цієї прикрої ситуації, слід зміцнити домашній догляд. Використовуйте легші текстури, зволожувальні шампуні, маски та кондиціонери, а у відпустку беріть маску, що інтенсивно зволожує, і спеціальний сонцезахисний засіб для волосся.